امروز شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

جلسه هم‌اندیشی طلاب استان البرز در قم برگزار شد سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۰:۲۰

با حضور حجت الاسلام والمسلمین آشتیانی؛
جلسه هم‌اندیشی طلاب استان البرز در قم برگزار شد تعداد بازدید: ۳۲۲

جلسه هم‌اندیشی طلاب استان البرز با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمد رضا آشتیانی عضو جامعه مدرسین و نماینده سابق مردم قم در مجلس شورای اسلامی و همچنین اساتید، طلاب و فضلای این استان عصر امروز در نمازخانه دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت‌الاسلام بکتاش در این جلسه با اشاره به برگزاری مسابقه کتابخوانی کتاب «انسان 250 ساله» که شامل سخنان رهبر معظم انقلاب درباره ائمه معصومین(ع) است، گفت: هماهنگی‌های لازم برای برگزاری این مسابقه انجام شده است و تاریخ برگزاری این مسابقه 18 اردیبهشت‌ ماه سال جاری خواهد بود.

مسؤول برگزاری مسابقه کتابخوانی کتاب «انسان 250 ساله» با بیان اینکه 80 نفر تا کنون در این مسابقه به صورت پیامکی نام‌نویسی کرده‌اند، اظهار داشت: افرادی در مدرس شماره 2 مدرسه فیضیه مستقر هستند و علاوه بر ثبت‌نام، کتاب محوری مسابقه را با 75 درصد تخفیف در اختیار داوطلبان قرار می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه داوطلبان تنها تا روز 13 اردیبهشت‌ماه برای نام‌نویسی مهلت دارند به تبیین محدوده امتحان در مسابقه یاد شده پرداخت و عنوان کرد: سؤالات این امتحان به صورت چهارگزینه‌ای از فصل اول تا فصل ششم که مربوط به سیره سیاسی امام حسین(ع) و همچنین فصل پانزدهم این کتاب طرح خواهد شد.

حجت‌الاسلام بکتاش در پایان خاطرنشان کرد: ضروری است فعالیت‌های فرهنگی از سوی طلاب علوم دینی رونق گرفته تا در کنار تحصیل بتوانند در جامعه مؤثرتر واقع شوند.

در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین آشتیانی با اشاره به روز معلم و شهادت شهیدمطهری(ره) گفت: این سِمَت را در اصل روحانیان دارند، اگرچه برخی مقام استادی را تنها برای معلمان آموزش و پرورش شایسته می‌دانند.

عضو جامعه مدرسین با بیان حدیث «العلم مصباح‌العقل» اظهار داشت: در این حدیث علم بر عقل مقدم شده است؛ بنابراین باید دانست که هیچ کاری به نتیجه نخواهد رسید مگر اینکه علم نیز در کنار عمل به آن کار موجود باشد.

وی ادامه داد: در روایات همچنین در مورد ارزش علم آمده است که تنها با علم و عقل است که می‌توان مرکب چموش نفس را رام کرد.

حجت‌الاسلام آشتیانی با اشاره به اینکه شهید مطهری از تمام لحظه‌های عمر خود استفاده‌های لازم را برده است، عنوان کرد: نوشته‌های وی سرشار از نکات معرفتی بوده و در عین اینکه علمی و عمیق است، بسیار آسان فهم و مایه دار است.